Harp Okulları Başvuru Biçimi ve Seçim Aşamalarına Çağrı Esasları

Kara Harp Okuluna girmek isteyen adayların, ÖSYM klavuzunda belirtilen başvuru şartlarını sağlıyorlarsa YGS başvurusunda bulunduktan sonra 23 Mart - 13 Mayıs 2016 tarihleri arasında www.kkk.tsk.tr veya www.kho.edu.tr internet adresine girerek ön kayıt başvurusu yapmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapmayan adaylar, ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılmayacaktır.http://www.kho.edu.tr/basvuru/BasvuruKosullari.html

http://www.kho.edu.tr/basvuru/boy_kilo_standartlari.html

Başvuruda bulunan adaylar YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak sıralanacak, ihtiyaç duyulan aday sayısına bağlı olarak “Seçim Aşamaları Çağrı Puanı” veya “Baraj Puan” belirlenecektir. Belirlenen puan ve bu puandan daha yüksek alan adayların İkinci Seçim Aşaması Sınavlarına (Ön Sağlık Muayenesi, Bedenî Yeterlilik, Sağlık Kurulu Muayenesi ve Mülakat) çağrılması ile ilgili hususlar ve çağrı tarihleri http://www.kho.edu.tr ve www.kkk.tsk.tr İnternet adreslerinde yayımlanacaktır. Ayrıca posta ile çağrı yapılmayacaktır.

Kara Harp Okulu Komutanlığında icra edilecek 2’nci Seçim Aşaması Sınavlarında başarılı olan adaylar, seçim aşamalarında aldıkları puanlara ve 2016 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı sonucuna göre sıralanacaktır.(Lisans Yerleştirme Sınavında MF ve TM puan türlerinin en yükseği esas alınacaktır.) Sıralama neticesinde kontenjana giren adaylar sevk edildikleri askeri hastaneden “Askeri Öğrenci Olur” raporu almaları halinde KHO’ya girmeye hak kazanacaklardır.

ÖSYS-2016 Kılavuzu’nda belirtilen Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) taban puanını geçemeyen adaylar sıralamaya girmeye hak kazanamayacaklardır.KHO Kayıt Kabul İletişim Merkezi

Kara Harp Okulu´na müracaat ve kayıt kabul faaliyetleri hakkında bilgi almak için, haftaiçi hergün saat 08.00-17.00 arasında "(0312) 417 51 90)" nolu telefondan karşınıza çıkacak Sesli Yanıt Sisteminde 88 dahili numaradan KHO Kayıt Kabul İletişim Merkezine ulaşabilirsiniz.