Jandarma Genel Komutanlığı öğrenci alımına ilişkin faaliyetler

ALIM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN GENEL AÇIKLAMA

1. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde yapılacak her türlü personel ve  öğrenci alımına ilişkin faaliyetler, gazete ve internet yoluyla adaylara  duyurulmaktadır. Adaylar www.jandarma.tsk.tr ve www.jandarma.gov.tr internet adreslerine girdiklerinde ana sayfada bulunan “Personel / Öğrenci Alımı” sayfasından, alımlara ilişkin başvuru başlangıç ve bitiş tarihleri, başvuru şartları,  başvurunun ne zaman, nereye ve nasıl yapılacağı gibi hususlarla ilgili olarak bilgi sahibi olabilmektedir.2. Başvurular, ilan edilen tarihler arasında sadece belirtilen usullere göre (örneğin, Muvazzaf / Sözleşmeli Subay, Sözleşmeli Astsubay, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) başvuruları internet ortamında (www.jandarma.tsk.tr), Jandarma Astsubay Temel Kursu (JATEK) başvuruları ise www.osym.gov.tr internet adresinde belirtilen ÖSYM Başvuru ve Sınav Merkezi Yöneticiliklerine yapılacaktır.

3. Zaman zaman internet bağlantısında muhtemel aksaklıkların da olabileceği göz önünde bulundurularak www.jandarma.tsk.tr internet sayfasından yapılacak başvuruların ve ayrıca ÖSYM Başvuru ve Sınav Merkezi Yöneticiliklerineyapılacak ilgili okul başvurularının son güne bırakılmaması adayların yararına
olacaktır.

4. Her bir alımla ilgili Başvuru ve Sınav sonucuna, T.C. numarası ile giriş yapmak suretiyle www.jandarma.tsk.tr internet adresinden “Personel/Öğrenci alımı”sayfasına girilerek ulaşılabilecek, bunun dışında yapılacak olan başvuru ve sınav sonucuna ilişkin bilgi taleplerine cevap verilmeyecektir.

5. Alım faaliyetlerine ilişkin olarak, ilan edilen duyurularda açıklandığı halde, duyuru metinlerinin adaylarca yeteri kadar incelenmemesinden dolayı, bilgi isteği niteliğinde yapılan müracaatlara, ilgili kanun, yönetmelik ve yönergelerle belirlenmiş olan, başvuru şart ve niteliklerinin değiştirilmesi veya ilave edilmesi (yas, öğrenim, kaynak okul / bölümler not, sağlık v.b.) isteği yönündeki gereksiz, usulüne göre veya zamanında yapılmayan başvuru ve taleplerin, karşılanması mümkün olamayacağından, cevap verilmeyecektir.