Takdir Teşekkür hesaplama ile notlarınızı girerek hangi belgeyi alabileceğinizi öğrenin


2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılının ilk yarısı 20 Ocak tarihinde sona erecek. Tatile girecek öğrencileri de karne heyecanı sardı. Karnelerin verileceği tarihten önce alacakları ekstra belgeyi de öğrenmek isteyen öğrenciler MEB Takdir Teşekkür hesaplama robotu ile notların ıgirerek ortalama puanlarını sorgulayabiliyorlar.

İlköğretim 8. sınıfa kadar olan öğrenciler için Takdir ve Teşkkür belgesi almak için gerekli koşullar da gözönünde bulundurulmalı. Takdir veya Teşkkür belgesi alabilmek için Türkçe dersi notu 55 ve üstünde, diğer dersler de 45 puan ve üstünde olması gerekiyor. Aksi takdirde karne alan öğrenciler karnelerinin yanıdna herhangi bir başarı belgesi alamayacaklar.

16 Şubat 2011 tarihinde başlayan 2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılı 20 Ocak'ta sömestr tatilinie giriyor. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı ise 6 Şubat tarihinde başlayacak ve 8 Haziran tarihinde sona erecek. 2012-2013 Eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2012 tarihinde başlayacak.

Takdir Teşekür Hesaplama cetvelinde 4. ve 8. sınıflar arasındaki ilköğretim sınıfları takdir teşekkür hesaplama yapabilirler. 4. ve 5. sınıflar teknoloji ve tasarım puanı girmeden, 6-7 ve 8. sınıflar ise Trafik puanı girmeden hesaplama yapmaları gerekmektedir.

 MEB Takdir Teşekkür hesaplama için tıklayın